Sprievodca šatníkom

tehotenské oblečenie

Začnime základnou otázkou: "Kedy budem potrebovať tehotenské oblečenie?"

Čím skôr si tehotenské oblečenie kúpite, tým dlhšie sa z neho budete tešiť. A okrem toho hneď zistíte, že oblečenie pre tehotné je TAK pohodlné! 

Kúpte si tehotenské oblečenie podľa vašej zvyčajnej konfekčnej veľkosti.

Je postačujúce, ak si kúpite šaty veľkosti, ktorú ste nosili pred tehotenstvom. Tehotenské oblečenie v našom obchode je navrhované tak, aby rástlo s vašimi novými krivkami. Neodporúčame preto kupovať väčšie číslo, nie je to potrebné. Teda iba v prípade, ak ste počas prvých piatich mesiacov nepribrali viac ako 10 kg.

Požičajte si tehotenské oblečenie, ktoré vám naozaj pristane.

Rozmýšľate, či si požičať tehotenské oblečenie od svojich priateliek mamičiek? Určite každej z nás to príde vhod, no buďte vyberavá. Noste len kúsky, ktoré vám z hľadiska farieb a vzorov naozaj vyhovujú. Pretože ak vám oblečenie nesadne, či dokonca je poriadne ďaleko od vášho štýlu, bude to na vás vidieť. Nikto nechce vyzerať ako kôpka nešťastia pri prechádzke mestom, či v práci a tehotná žena už vonkoncom nie.

Kúpte si oblečenie, ktoré môžete nosiť viac ako 1 rok.

Neobmedzujte sa výlučne na sezónne tehotenského oblečenie, ale pozerajte sa na kúsky, ktoré môžete nosiť po celý rok. Biela blúzka je krásnym príkladom nadčasovej basic. Alebo tuniky a šaty s trojštvrťovými rukávmi, ktoré sa za chladných dní výborne kombinujú so svetrikom a legínami.

Myslite tiež na oblečenie počas dojčenia.

Plánujete kojiť? Potom budete čoskoro potrebovať topy a šaty prispôsobené na pohodlné dojčenie. Väčšina značiek prichádza na trh stále častejšie s tehotenskou módou, ktorú môžete nosiť aj počas dojčenia. Takže vaše tehotenské oblečenie využijete nielen počas 9 mesiacov, ale aj dlho potom.

Investujte do dobre sediacej podprsenky na kojenie.

O tom, kedy je vhodný čas na zakúpenie kojeneckej podprsenky, sa často polemizuje. Vaše prsia narastú počas prvých 4 až 5 mesiacov tehotenstva spravidla o jedno číslo. Práve v tomto čase sa mnoho tehotných žien začína obzerať po novej podprsenke. Máte na výber, či sa rozhodnete pre tehotenskú podprsenku alebo zvolíte ihneď dojčenskú podprsenku s prístupom na kojenie. Tehotenská podprsenka má špeciálne vyvinuté košíčky, ktoré sa nosením postupne natiahnu, a tak sa prispôsobia rastu pŕs počas tehotenstva. Takisto vďaka mnohým radom háčikov na zapínanie, tehotenská podprsenka vie dobre zabezpečiť zväčšujúci sa obvod hrudníka, ktorý sa rozpína s rastúcim bruškom.

Vaše prsia po pôrode môžu podrásť o ďalšie dve čísla, preto odporúčame odložiť nákup dojčenskej podprsenky na čas po pôrode, kedy sa tvorba mlieka ustáli. Spravidla je to okolo 2.-3.týždňa počas šestonedelia. V našom sortimente nájdete takisto podprsenky na spanie, ktorých pohodlné nosenie oceníte nielen v tehotenstve, ale hlavne v prvých dňoch po pôrode.

A máme pre vás jednu dobrú správu: Podprsenky na dojčenie už dávno nevyzerajú ako retro bielizeň starej mamy. Príkladom je naše najlepšie sa predávajúce kojenecké podprsenky z kolekcie Cupcake od Amoralia London. Takmer všetky podprsenky v našom internetovom obchode sú tehotenské a dojčiace podprsenky zároveň.

Nezľaknite sa, ak sa do svojich starých šiat nezmestíte hneď po pôrode.

Prežili sme to sami: po narodení vytúženého bábätka očakávate, že sa čo najrýchlejšie zmestíte do vášho starého oblečenia. Akokoľvek krásny a pohodlný bol váš tehotenský šatník, po 9 mesiacoch chcete konečne na seba niečo iné. 9 mesiacov trvalo, kým ste nabrali vašu tehotenskú váhu a tak nezúfajte, keď potrvá 9 mesiacov sa jej po pôrode zbaviť. Vaše boky sú vypnuté a vaše telo potrebuje čas dostať sa späť do formy. Neodkladajte preto tehotenské nohavice príliš rýchlo, a určite ich ešte ponoste, ak sú od Love2wait, špecialistov na vysoko kvalitné a trendy tehotenské džínsy

Vyberte si prebaľovaciu tašku, ktorá sa hodí k vášmu štýlu.

Postupne ako Vaše dieťatko začne robiť prvé krôčiky, budete si trúfať chodiť na návštevy a prechádzky bez kočíka. Zrazu zistíte, že tá super taška, ktorú ste dostali zadarmo pri kúpe kočíka a do ktorej sa všetko zmestí, na Vás vyzerá ako niečo, čo k vám nepatrí. V našom obchode ponúkame elegantné a praktické prebaľovacie tašky od renomovanej britskej značky Babymel. Vaša taška zaručene získa obdiv od okolia a vám vynikajúco doplní každodenný outfit.

Zdenka
BabyBelly