Blog

Plávanie v tehotenstve - prečo ísť do vody s bruškom?

Obdobie tehotenstva patrí k najkrajším obdobiam kojenecká podprsenkav živote ženy. Pokiaľ budúca mamička nemá významné zdravotné ťažkosti, mala by si dopriať pohyb aj počas tehotenstva. 

Cvičenie tehotných vo vode (aquaprenatal) je považované za najvhodnejší pohyb pre ženu počas tohto deväť mesačného obdobia. Priaznivo pôsobí nielen na budúcu mamičku, ale aj na dieťatko. Voda tehuľku nadnáša, šetrí jej kĺby i chrbticu, uvoľňuje panvu a upokojuje aj bábätko. Okrem iného má aj blahodárne účinky na psychiku. A čo všetko takéto cvičenie obnáša? 

Publikované: streda, 24.08.2016

ČÍTAJTE VIAC

(0) KOMENTUJTE A ZDIELAJTE

Päť typov tehotenských šiat, ktoré vás zachránia na spoločenských akciách

Rôznym špeciálnym príležitostiam sa nemusíte vyhýbať len preto, že ste teraz tehotná. Pravdepodobne ste už prispôsobili svoj šatník vášmu druhému stavu, aby ste podčiarkli vykúkajúce rastúce bruško. Ak však máte v najbližšom období pozvánky na rôzne akcie, je to skvelá príležitosť, ako bez námahy na takýchto udalostiach zažiariť. Tu je niekoľko inšpirácií na tehotenské šaty na špeciálnu príležitosť, či už pracovnú akciu, oslavu pre budúcu mamičku, koktejl párty, svadbu alebo gala.

Publikované: piatok, 16.10.2015

ČÍTAJTE VIAC

(0) KOMENTUJTE A ZDIELAJTE

8 skvelých tipov na darček pre tehotné

Nápadom na darčeky pre tehotné sa samozrejme medze nekladú. No ak máte pochybnosti, siahnite radšej po našom manuále. :) Zhrnuli sme niekoľko tipov na darček, ktorý tehotnú ženu naozaj poteší. Riadili sme sa vlastnou skúsenosťou, aj keď vlastne k tomu netreba žiadny diplom. Väčšina tehuliek si povie sama, čo by si priali. Z času na čas ju však prekvapte bez toho, aby vám musela stále ukazovať, po čom túži. Odhliadnuc od hodnôt a predstáv o pôrode, ktoré sa odlišujú u každej tehotnej ženy, tieto nápady na darček zaručene potešia všetky dámy v očakávaní.

Publikované: piatok, 11.09.2015

ČÍTAJTE VIAC

(0) KOMENTUJTE A ZDIELAJTE

Ako myslieť pozitívne aj počas tehotenstva?

Tehotenstvo je obdobie, v ktorom si s nami zvýšená hladina hormónov robí, čo chce, a naše emócie sa môžu zmeniť na dosť nepredvídateľné. Niektoré ženy zistia, že sa v tehotenstve cítia veľmi pokojné a spokojne, zatiaľ čo iné úvádzajú, že sa z nich stali náladové a nevrlé bytosti.

Prečítajte si nižšie niekoľko tipov na udržanie pozitívnej nálady aj počas tehotenstva.

 

 

Publikované: streda, 03.09.2014

ČÍTAJTE VIAC

(0) KOMENTUJTE A ZDIELAJTE

Cestovanie v tehotenstve – kedy a ako cestovať

Tehotenstvo nie je žiadnym dôvodom, prečo sedieť doma. Hlavne počas leta nás cestovanie a dovolenka láka viac a viac. Pokiaľ lekár neurčí vaše tehotenstvo ako rizikové, je cestovanie pre vás i dieťatko všeobecne bezpečné. Avšak pred každým cestovaním počas tehotenstva je vhodné poradiť sa so svojím lekárom a do batožiny pribaliť lekársku dokumentáciu.

Publikované: pondelok, 28.07.2014

ČÍTAJTE VIAC

(1) KOMENTUJTE A ZDIELAJTE

1 2 3